موسسه حقوقی

نحوه کار شرکتهای(موسسات) حقوقی تجاری به عنوان مشاغل
موسسات حقوقی جزو تجارتهای اول وهمچنین مهمترین مشاغل هستند. اگر می خواهید به یکی از این موسسه های حقوقی بپیوندید ، دانستن یکسری از مطالب بسیار مهم و ضروری می باشد. شما باید بدانید که چرا دنیای تجارت به این موسسات احتیاج دارد ، اهمیت دادن به آنچه که قرار است به مشتری خود ارائه دهید ، چگونگی کارکرد آنها و همچنین چگونگی کسب درآمد آنها باید بخوبی سنجیده شود.

چرا دنیای تجارت به شرکتهای حقوقی احتیاج دارد؟
هر زمان که یک معامله تجاری به توافق طرفین برسد ، افراد درگیر تمایل دارند تا معامله ای که درحال انجام است، از نظر قانونی معتبر بوده و شرایط آن قابل اجرا باشد ، این بدان معنی است که کمک وکلا در اینباره بسیار ضروری است. حقوقدانان با استفاده از دانش حقوقی و آگاهی از بازار ، نقش اساسی در تهیه و مذاكره اسناد معاملات و مدیریت معاملات دارند. در جایی که معاملات انجام می شود ، ناگزیر اختلافات ایجاد می شود و وکلا و موسسات حقوقی می توانند به حل این موارد یا حل و فصل آنها در دادگاه یا از طریق دیگر فرآیندها کمک کنند.
وكلاي تجاري همچنين ديدگاه حقوقي مداومي به مشتريان در مورد چگونگي دستيابي به اهداف تجاري خود دارند.

موسسات حقوقی تجاری چه نوع سازمانهایی هستند؟
موسسات بزرگ حقوقی معمولا یک مرکز تجاری می باشند که دفتر مرکزی آن دارای شبکه‌ای از دفاتر در خارج از کشور و همچنین کشورها ی مختلف می باشد. برخی از شرکت‌های برجسته و مهم حقوقی ، دارای قانون تجاری خاصی هستند و از اینرو دارای دفاتر مختلفی در سراسر کشور می باشند. بهتر است بدانید که بعضی از موسسات حقوقی فقط در چند زمینه قانونی ، خدمات حقوقی تخصصی ارائه می دهند و دارای شعبات مختلف در کشورهای دیگر نیستند و در قالب یک موسسه کوچک و یا متوسط مشغول به فعالیت هستند.

چگونه شرکتهای حقوقی تجاری به عنوان مشاغل و چه کسی مالک آنها هستند؟
شرکتهای حقوقی معمولاً به عنوان مشارکت ، یا به عنوان یک مشارکت با مسئولیت محدود سازماندهی می شوند. برخی از مشارکت‌ها با تصمیماتی که توسط همه شرکا مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌است، اتخاذ میشود. برخی دیگر مانند شرکت‌ها عمل کرده و یک کمیته از شرکا را برای مدیریت موسسه حقوقی منصوب می‌کنند.
در واقع هریک از شرکا در ازای ایجاد یک سرمایه گذاری مالی قابل توجه ،در هنگام دعوت به عضویت در مشارکت ، بخشی از مشاغل را در اختیار می گیرند.
سرانجام ، بیشتر مؤسسات حقوقی تجاری، بعنوان بخشی از تعهد خود به مسئولیتهای شرکتی و اجتماعی ، کارهای حقوقی را به صورت رایگان برای امور خیریه انجام می دهند.

موسسه حقوقی

مشخصات شغلی و مسئولیت های کارمندان حقوقی در یک موسسه حقوقی
یک موسسه حقوقی کسب و کاری است که توسط یک یا چند حقوقدان برای تمرین و ارائه خدمات حقوقی و قانونی ایجاد شده است. یک وکیل که توانایی راه اندازی شرکت خود را دارد می تواند فعالیت خود را از طریق تجارت و مشاوره به افراد مختلف در زمینه های حقوقی شروع کند .موسسه قادر خواهد بود از یک وکیل قانونی و افراد فعال در این زمینه برای ادامه روند کارهای خود کمک بگیرد.
هدف کارمندان حقوقی این است که به نمایندگی از مشتری موسسه ، در دادگاه شرکت کرده و وظایف شرکت حقوقی را بر عهده بگیرد. همچنین قادر خواهد بود در مورد حقوق قانونی خود و انجام وظایف قانونی برای این مشتریان به آنها مشاوره دهد. شرکت حقوقی ممکن است بسته به مالکیت یا ساختار مدیریتی ، کارمندان حقوقی متفاوتی داشته باشد.

ساختار موسسه حقوقی
شراکت یک ساختار خاص از یک شرکت حقوقی است.موسسه حقوقی عموما متعلق به تعدادی از وکلا است که شریک هستند. آن‌ها از خدمات خود به عنوان یک تیم از طریق شرکت حقوقی که راه‌اندازی کرده‌اند، سود می‌برند. همچنین یک موسسه حقوقی می تواند یک مالکیت انحصاری باشد. یک وکیل می تواند یک شرکت تاسیس کرده و مجموعه ای از وکلا را استخدام نماید. اینها ساختارهای مالکیت مختلف شرکت‌های حقوقی و نیز ساختار یک موسسه حقوقی می باشند.

وظایف کارمندان حقوقی در موسسه حقوقی چیست؟
در نظر داشته باشید که کارمندان حقوقی در موسسات حقوقی با توجه به اندازه موسسه حقوقی تعیین می شوند. موسسات حقوقی از نظر اندازه تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.کوچکترین موسسات حقوقی تنها مالکیت حقوقی هستند که یک وکیل برای خودش کار می کند. در این حالت ، او هیچ کارمندی و حتی منشی نیز ندارد . بهتر است بدانید که وظایف کارمندان حقوقی متفاوت و زیاد می باشد.
با این حال ، تمامی این موارد به زمینه های مختلف و عمدتا اندازه و تخصص یک موسسه حقوقی بستگی دارند. قبل ازاینکه به این موضوع بپردازیم ، دانستن کلیه وظایف کارمندان حقوقی ، شناختن زمینه های فعالیت و اندازه وهمچنین انواع شرکتهای حقوقی حائز اهمیت می باشد.

نوع شرکت‌های حقوقی در این بخش از یک سیستم خاص و از یک ترتیب خاصی پیروی می‌کنند. این ترتیبات شامل موارد زیر می باشند:
مالکیت انحصاری: مالکیت انحصاری که در آن وکیل مالک شرکت است و به طور کلی مسئولیت، زیان و سود شرکت را بر عهده دارد.
شراکت عمومی : شراکت عمومی این است که در آن تمام وکلای شرکت حق دارند سهم مساوی از زیان، مسئولیت و سود شرکت را به دست آورند.
مخاطب قرار دادن وکلا در شرکت: شرکت‌ها که وکلا را همچون یک شرکت مخاطب قرار می‌دهند. این شرکت‌ها اساسا با پرونده‌های بسیار بالا سروکار دارند و ممکن است نماینده آن باشند.
لازم به ذکر است که هریسون بارنز بعنوان اولین بنیانگذار تاسیس موسسه حقوقی و همچنین متخصص در زمینه های بین المللی برای مبحث وکالت می باشد.

مدیریت شرکا در موسسه حقوقی
شریک مدیریت در بالای سلسله‌مراتب موسسه حقوقی قرار دارد و در واقع یک وکیل ارشد یا بنیانگذار شرکت است که عملیات روزانه را مدیریت می‌کند. او اغلب یک کمیته اجرایی متشکل از دیگر شرکای ارشد را اداره می‌کند و به ایجاد و هدایت دیدگاه استراتژیک شرکت کمک می‌کند.
نکته : شریک مدیریت علاوه بر حفظ یک عمل قانونی تمام وقت ، مسئولیت های مدیریتی را نیز بر عهده می گیرد.

شرکای شرکت حقوقی
شرکای شرکت حقوقی نیز که سهامداران نامیده می‌شوند، وکلای مدافع و متصدیان شرکت هستند. انواع و ساختارهای مشارکت شرکت‌های حقوقی می‌تواند متفاوت باشد.
مالکیت های خاص ، موسسات حقوقی دارای تنها یک وکیل ، مشارکت های عمومی ، شرکت هایی با مسئولیت محدود (LLC) ، انجمن های حرفه ای و مشارکتهای با مسئولیت محدود (LLP) از جمله متداولترین موسسات حقوقی می باشند.
اغلب شرکت‌های حقوقی یک ساختار مشارکتی دو جانبه را می‌پذیرند: حقوق صاحبان سهام و غیرسهام.
بهتر است بدانید که شرکای سرمایه یک سهم مالکیت در شرکت دارند که در سود آن سهیم هستند.
با این حال عموما به شرکای غیر دارایی ، حقوق ثابتی بصورت سالانه پرداخت میشود. همچنین ممکن است صاحبان غیر سهام دارای حق رای محدود و خاصی در موسسات حقوقی باشند.
در اغلب موارد شرکای (صاحبان) غیر سهام ، در یک یا سه سال به وضعیت کامل حقوق صاحبان سهام ارتقا می یابند. آنها غالباً موظفند سهم سرمایه ای در شرکت را به شرکای سهام تبدیل نمایند.

همکاران(شرکت کنندگان)
همکاران (شرکت کنندگان) معمولا وکلای جوان هستند که دارای پتانسیل برای تبدیل شدن به شریک هستند. شرکت‌های بزرگ وابسته به شایستگی و سطح تجربه، همکاران را به همکاران جوان و ارشد تقسیم می‌کنند. وکیل معمولی به عنوان یک دستیار برای شش تا نه سال پیش از رسیدن به رده‌های بالا و مشارکت و یا “شریک سازی” فعالیت می‌کند و رسیدن به مرتبه بالا یا همان شریک سازی به عوامل مختلفی از جمله حقوق قانونی مرتبط، پایه مشتری، و اینکه چگونگی تناسب با فرهنگ شرکت، بستگی دارد.

وکلای مشاوره در شرکت های حقوقی
وکلایی که در نقش “مشاور”مشغول به فعالیت هستند، از نظر فنی کارمندان این شرکت نیستند. آن‌ها معمولا بر روی یک پیمان‌کار مستقل و یا قرارداد مستقل کار می‌کنند.
وکلایی که در این نقش خدمت می‌کنند ، معمولاً وکلای ارشد و باتجربه ای هستند که کتاب های تجاری خود را دارند. آن‌ها دارای شهرت قوی در جامعه حقوقی هستند. برخی از وکلای مشاور، وکلای نیمه بازنشسته ای هستند که قبلا شرکای این شرکت ها بوده‌اند. آنها مجددا استخدام می‌شوند تا پایه مشتری مداری و یا پایه دانش شرکت را افزایش دهند.
نکته : اکثر وکلای مشاوره به صورت پاره وقت کار می کنند ، پرونده های خود را مدیریت می کنند و بر همکاران و کارمندان نظارت می کنند.

همکاران تابستانی در موسسه حقوقی
همکاران تابستانی نیز که منسوب به کارمندان تابستانی یا کارمندان قانون هستند، دانشجویان حقوقی هستند که در طول ماه‌های تابستان به یک شرکت و یا موسسه حقوقی کمک می‌کنند.
دقت داشته باشید که دوره کارآموزی در شرکتهای کوچکتر مشمول پرداخت حقوق نمی باشد ، اگرچه موسسات حقوقی بزرگ اغلب دارای برنامه های خوب تابستانی هستند که طبق برنامه های از پیش تعیین شده وکلای جوان و با استعداد را بعنوان کارآموز جذب نموده و بعد از آموزشهای لازم از آنها بعنوان همکار در موسسه همکاری می نمایند.لازم به ذکر است که این موقعیت ها معمولاً بسیار رقابتی و پردرآمد هستند.
بهتر است بدانید که در بیشتر موارد ، یک همکار موفق تابستانی ممکن است پس از فارغ التحصیلی ، یک پیشنهاد دائم اشتغال برای کار در شرکت بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست