وکیل برای تغییر نام پدر

وکیل برای تغییر نام پدر ، یکی از اولین اقدامات بعد از تولد هر کودک و نوزادی می باشد. هنگامی که نوزادی بدنیا می آید پزشک ماما گواهی ثبت ولادت برای او صادر می کند که به واسطه آن شناسنامه برای نوزاد صادر می شود. در حقیقت این گواهی پزشکی بعنوان سندی ضروری برای صدور شناسنامه نوزاد به حساب می آید.

وکیل برای تغییر نام پدر غیر واقعی در شناسنامه
وکالت شاخه های بسیار متنوعی دارد که هر فردی که وارد این حرفه می شود می تواند بعد از گذراندن دوره ی تحصیلات عالی ، تخصص خود را در یکی از شاخه های مختلف همانند مالیات ، تغییر سن ، طلاق ، خانواده و … ادامه دهد. لازمه شغل وکالت تخصص و مهارت است که وکیل می تواند با داشتن مهارت خاص و ویژه در حوزه فعالیتی خود به موفقیتهای بزرگی دست یابد. یکی از شاخه های مختلف وکالت ، وکیل تغییر نام پدر در شناسنامه می باشد. با توجه به حساسیت این مبحث از وکالت ، داشتن مهارت و تخصص در این حرفه بسیار ضروری می باشد.
صحت اطلاعات نوزاد بعد از تولد توسط چه افرادی اعلام می شود
باید در نظر داشته باشید که صرفنظر از آزمایش های مختلف ، افراد زیر می توانند صحت تولد نوزاد را اعلام نمایند. این موارد به شرح زیر می باشند:

  • هر کس که در بدو تولد نوزاد حضور داشته باشد
  • یکی از بستگان والدینی که از تولد او اطلاع دارند
  • هر فردی که مسئول نوزاد و یا والدین این کودک است.
  • شخصی که ، در خانه نوزاد تازه متولد شده زندگی می کند.

 

تغییر نام پدر در شناسنامه با کمک یک وکیل با تجربه
حال سوالی که پیش می آید اینست که آیا بعد از تائید یک آزمایش ژنتیک و مشخص نمودن اینکه فرد مورنظر که نامش براساس گواهی تولد کودک بعنوان پدر در شناسنامه فرزند درج شده است در حقیقت پدر او نیست،آیا در اینصورت امکان تغییر نام پدر در شناسنامه فرزند وجود دارد یا خیر؟ آیا این امکان وجود دارد که بطور قانونی نام این فرد (پدر) از شناسنامه فرزند حذف شده و نام خانوادگی او تغییر کند؟
پاسخ این سوال بسیار پیچیده است. این کار شدنی است اما مراحل قانونی بسیار پیچیده و سختی دارد که تنها با کمک و مشاوره ی یک وکیل با تجربه می تواند به نتیجه برسد. اگر با چنین موردی مواجه شده اید و قصد دارید بدون مشورت با وکیل ، خودتان مراحل را طی کنید ، مطمئن باشید که راه بسیار سختی در پیش دارید و احتمال رسیدن به نتیجه موفقیت آمیز بسیار اندک است. زیرا شما از قوانین موجود اطلاعات دقیقی ندارید و نمی توانید در دادگاه از حقوق خود دفاع کنید. بنابراین شدیدا توصیه می کنیم در برخورد با چنین موارد حساسی ، حتما با یک وکیل سرشناس مشورت نمائید.

اهمیت شناسنامه
گواهی تولد کودک یکی از مهم‌ترین اسنادی است که می‌توانید در هنگام تولد کودک و برای دریافت شناسنامه برای نوزاد تازه متولد شده ، ارائه دهید. در هنگام درج مشخصات در شناسنامه علاوه بر نام و نام خانوادگی ، نام پدر و مادر بعنوان اصلی ترین جزئیات درج می شود . با توجه به اهمیت شناسنامه ، باید این سند بطوردقیق تنظیم شود.
در واقع برای ثبت تولد کودک اطلاعات زیر لازم می باشد.

جزئیات زیر باید در شناسنامه ثبت شوند:

  • تاریخ ، زمان و مکان تولد
  • نام کودک
  • جنسیت کودک
  • نام کامل مادر و پدر

حذف نام پدر از شناسنامه توسط وکیل تغییر نام پدر در شناسنامه
در نظر داشته باشید که این روند یعنی روند تغییر نام پدر که طی آزمایش های مختلف ژنتیکی ، بعنوان پدر غیرواقعی شناخته شده است ، در کشورهای مختلف متفاوت می باشد و هر کشوری فرایند منحصربفرد خاص خود را دارد.
در صورت تائید ژنتیکی و مدارک موجود ، بهتر است از یک وکیل متخصص در این حرفه کمک بگیرید. وکیلی که در تغییر و حذف نام پدر در شناسنامه تبحر دارد ، با بررسی اسناد و مدارک موجود ، وارد کار شده و نام پدر ( که طبق آزمایش های و مراحل قانونی پدر واقعی نیست) ، را از شناسنامه حذف می نماید.لازم به ذکر است که بدون وکیل به هیچ عنوان نمی توانید در این مسیرموفق شوید. بنابراین مجددا تاکید می کنیم که برای اینکار حتما از یک وکیل حاذق کمک بگیرید.
شما می‌توانید یک درخواست برای حذف یا تعویض نام پدر در شناسنامه ارائه دهید. برای حذف نام پدر، شما باید فرم را پر کنید و یک کپی از دستور دادگاه یا تصمیم دادگاه برای اقدامات بعدی فراهم نمائید. تمامی این مراحل را با مشورت یک “وکیل تغییر نام پدر در شناسنامه” انجام دهید.
در طی این مراحل ، شما باید پدر بودن (یا غیر پدری بودن) را اثبات کنید. پس از حکم دادگاه ، می توانید هزینه مناسب ، درخواست تغییر شناسنامه (به نام مؤسسه برای اصلاح یک سابقه) را ارسال کنید ، حكم دادگاه و كپي شناسنامه كنوني جزو مدارک ضروری برا تکمیل پرونده محسوب می شود.

حق حذف نام پدر از شناسنامه تا چه زمانی ممکن است؟
توجه داشته باشید تغییر و حذف نام پدر در شناسنامه تا زمانیکه به قصد کلاهبرداری نباشد ، بدون هیچ مانعی انجام می شود و شما حق قانونی دارید که نام پدر خود را با کمک گرفتن از یک وکیل ماهر انجام دهید. بررسی پرونده کیفری برای کلیه دادخواستهای تغییر نام پدر با حضور وکیل باتجربه براحتی قابل انجام می باشد.

آزمایشات انجام شده برای تشخیص
اگر کشور شما به مدارک اساسی برای اثبات پدری نیاز دارد ، برای طی کردن مراحل قانونی از طریق سیستم دادگاه استفاده نمائید . این آزمایش برای ثبت گواهی پدر بودن و یا عدم آن ، بسیار ضروری می باشد. از اینرو در این مراحل باید این آزمایش انجام شود و در صورت تائید مدارک ، با توجه به وکیل باتجربه در این مراحل اقدامات لازم را انجام دهید.
آزمایشات پدر و مادر در خانه یا آزمایشات دی ان ای واجد شرایط به عنوان آزمایشهای تشخیصی توصیه نمی شود
برای انجام آزمایش ثابت کردن پدر واقعی نیازی به انجام آزمایش DNA نیست . اما این آزمایش می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. در نظر داشته باشید که اگر این آزمایش ها را بدون هماهنگی با دادگاه و مراحل قانونی انجام دهید، نمی توانید آن را برای اثبات تقدیم قاضی مربوطه کنید. از اینرو برای اینکار قبل از هر اقدامی بایستی از طریق دادگاه و مراجع قانونی اقدام نموده و آزمایش مربوطه را انجام داده و در نهایت به دادگاه ارائه دهید. دادگاه بر طبق این آزمایش تصمیم خود را گرفته و حکم مربوطه را صادر می نماید كه شما می توانید آن را به ادارات مربوطه برا تغییر و حذف ارائه دهید.

سنجیدن منافع کودک برای حذف نام پدر از طریق دادگاه و وکیل مربوطه
درک این نکته مهم است که حتی اگر مدارکی در مورد عدم پدر بودن ولی خود دارید ، گاهی اوقات درصورتیکه والدین از کودک خود حمایت کنند ، دادگاه به شما اجازه نخواهد داد نام پدر را از شناسنامه حذف نمائید. در چنین شرایطی دادگاه منافع کودک را درنظر گرفته و حکم مربوطه را اعلام می دارد . در واقع نگرانی اصلی قاضی این است که حذف نام پدر به نفع کودک است یا خیر و بر همان منوال تصمیم نهایی را صادر می کند.
بی شک این تصمیم برای شما بسیار مهم است . بنابراین بهتر است برای طی کردن مدارک به سرعت وارد کار شده و در صورتیکه پدر ذکر شده در شناسنامه ، پدر واقعی نباشد ، اقدامات لازم برای حذف نام پدر از شناسنامه را در لیست کاری خود قرار دهید. وجود یک وکیل خبره در این راه می تواند کمک شایانی به شما کند.

تغییر نام والدین از طریق مراجع قانونی و وکیل ماهر
توجه داشته باشید که تغییر و حذف نام پدر از شناسنامه بسیار پیچیده می باشد. اکثر کشورها این امکان را به فرزندان می دهند که بتوانند با دارا بودن مدارک معتبر و درصورت اثبات اینکه پدر ثبت شده در شناسنامه پدر واقعی نیست اقدام به حذف نام پدر از شناسنامه کنند. بهتر است بدانید که این کار از طریق وکیل با تجربه براحتی امکان پذیر می باشد. زیرا شما به قوانین موجود درباره تغییر نام پدر در شناسنامه آگاه نیستید و تنها وکیل می تواند در این مورد به شما کمک کند.بهتر است شما با دپارتمان حقوقی و وکیل حقوقی مربوطه خود برای ادامه روند کارها در ارتباط باشید.
در نظر داشته باشید اگر دادگاه پدر فرزندی شما را تعیین نکرده است، و کسی که در گواهی تولد ذکر شده، پدر و مادر بیولوژیکی شما نباشد، می توانید بدون هیچ زحمتی نام پدرتان را از شناسنامه حذف کنید. به یاد داشته باشید، اگر دادگاه پدر اصلی کودک شما را شناسایی کند، ممکن است لازم باشد که از فرآیند تغییر نام رسمی استفاده کرده و قبل از اینکه این تغییر بصورت قانونی انجام شود به والد دیگر اطلاع داده می شود تا بعنوان والد اصلی نام او در شناسنامه فرزندش درج شود. در این مرحله فرد با انتخابی ک وکیل ماهر یک دادخواست برای تغییر نام را ثبت می نماید و بعد از پر کردن فرم مربوطه و بررسی هزینه های موجود، دادگاه را برای تغییر نام پدر متقاعد می کند. در واقع این کار به عهده وکیل با تجربه می باشد که با در دست داشتن مدارک لازم بتواند دادگاه مربوطه را برا ی حذف تغییر نام پدر از شناسنامه ، متقاعد نماید. توجه داشته باشید که فرد متقاضی تغییر نام از شناسنامه ، باید در یک جلسه دادگاه شرکت کرده و به سوالات متعددی که از وی در دادگاه مربوطه و توسط قاضی پرسیده می شود، پاسخ دهد. فرد باید اطمینان حاصل کند که نسخه هایی که از آزمایش پدر و مادر وهمچنین اسناد معتبر که در اینباره ارائه کرده است ، مفید هستند. پس از صدور رای نهایی دادگاه ، فرد می تواند درخواست شناسنامه جدیدی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست