وکیل جرائم اینترنتی

با پیشرفت تقریباً روزانه فناوری و استفاده گسترده از آن در سراسر جهان ، افزایش تعداد جرایم سایبری و مجرمان سایبری نیز در دنیای ما به واقعیت غیر قابل انکار تبدیل شده است. جرایم سایبری نوعی ازجرائم و مجازات هایی هستند که با استفاده از رایانه و یا سایر دستگاهها ، از جمله تلفن یا رایانه تبلتی و اینترنت مرتکب می شوند.بنابراین هیچ کس از احتمال قربانی شدن یک جرم سایبری و اینترنتی مصون نیست. اهداف جرایم سایبری شامل: افراد ، شرکتها ، سازمانها ، بانکها ، مدارس ، دولتها و یا هر شخص دیگری می باشد.
جرم سایبری یا جرم اینترنتی نوعی جنایت است که یا با استفاده از اینترنت مرتکب آن می شوند و یا جرمی است که به خود رایانه اختصاص داده می شود. این نوع جرم یکی از سریعترین و روبه رشدترین جرایم در جهان است که به معظلی بزرگ و اساسی در جهان تبدیل شده است.
جرمی که با استفاده از اینترنت صورت گرفته ، ممکن است نه تنها به جرم سایبری منجر شود ، بلکه به یک عمل مجرمانه خاص نیز منجر شود. به عنوان مثال ، ممکن است شخص متهم شود که از کارت اعتباری سرقت شده برای خرید کالا در وب سایت خرید از طریق اینترنت استفاده کرده است. در این حالت ، مظنون می تواند به جرم رایانه ای متهم شود ، اما احتمالاً به کلاهبرداری با کارت اعتباری نیز متهم خواهد شد.
وکیل جرائم سایبری و اینترنتی با دارابودن علم اینترنت و وکالت و به روز بودن اطلاعات قانونی و قضائی و رایانه ای می تواند شما را از دردسرهای بزرگ نجات دهد. وکیل با در دست داشتن اطلاعات مربوط به پرونده ، بررسی های متنوعی انجام داده و شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی می کند.

جرایم سایبری و اینترنتی چه نوع جرائمی هستند؟
استفاده از کامپیوتر و رایانه در عین سادگی می تواند بسیار پرخطر و دردسر ساز باشد. آگاهی از عواقب این خطر ، شما را در استفاده از آن محتاط تر خواهد کرد. بهتر است بدانید در مواردی که در صفحه های مختلف اینترنت کلیکی انجام می دهید و یا موضوعی را پذیرفته و قبول می کنید ، باید خود را برای عواقب احتمالی و بعدی آن آماده نمائید .تمام این موارد نشان دهنده اینست که احتیاط و توجه بیشتر در هنگام استفاده از اینترنت و آگاهی نسبی از آن می تواند شما را از خطرات احتمالی نجات دهد.
در واقع با دسترسی بیشتر رایانه ها و اینترنت ، افراد بیشتری قادر به ارتکاب جرائم سایبری می شوند. یک جرم سایبری، جرمی است که در اینترنت انجام می شود و هم اکنون تمامی کشورهای جهان با آن درگیر هستند. افرادی که اقدام به این نوع جرائم می کنند غالباً این اعمال را بصورت آنلاین انجام می دهند .از اینرو با توجه به پنهانی بودن و ناشناس بودن هویت فرد متخلف ، پیدا کردن آنها نیز بسیار زمانبر و وقت گیر است و ممکن است در بسیاری از مواقع نیز بی نتیجه باشد.
اما توجه داشته باشید اگر شخصی به جرم سایبری محکوم شود ، می تواند با اتهامات جدی روبرو شود. جرایم سایبری می تواند شامل انواع جرائم مانند کلاهبرداری اینترنتی ، سرقت هویت یا بارگیری غیرقانونی شود. اینترنت همچنین مکانی است که می توان از آن به ارتکاب جرایم جنسی اعم از سوء استفاده های مختلف اینترنتی و یا تخلفات جعلی اینترنتی خبر داد. این جرائم و اتهامات باید بسیار جدی گرفته شده و مورد بررسی قرار گیرند تا حقی از کسی ذایل نشود.

وکیل جرائم اینترنتی

انواع جرایم رایانه ای
برخی از جرایم رایانه ای فقط در اینترنت اتفاق می افتد ، در حالی که سایر اتهامات جنایی متداول در هنگام ارتباطات رایانه ای ویژگی های منحصر به فردی را به خود اختصاص می دهند. وکلای متخصص و با تجربه در امور جرائم رایانه ای از مشتریان در برابر طیف گسترده ای از جرائم مالی ، جرائم جنسی و سایر جرایم اینترنتی و رایانه ای ، دفاع می کنند . جرائم اینترنتی شامل موارد زیر می باشد ، اما توجه داشته باشید که این جرم ها تنها به این موارد محدود نمی شوند و ممکن است در بسیاری از مواقع دارای طیف بسیار گسترده ای باشند. این جرائم شامل:

 • سرقت اطلاعات شخصی
 • حراج جعلی اموال غیر
 • تقلب در کارت اعتباری
 • دزدی اینترنتی یا حقوق مالکیت معنوی
 • نقض قوانین حق تکثیر
 • هک و یا نفوذ کامپیوتر
 • کلاهبرداری در سرمایه گذاری
 • سرقت مالی
 • کلاهبرداری در تجارت
 • سوء استفاده های اینترنتی
 • تبلیغات سایبری
 • هک کردن رایانه شخص دیگر
 • کلاهبرداری های بزرگ اینترنتی
 • در اختیار داشتن یا توزیع فیلم و عکس مستهجن
 • کلاهبرداری های متعدد رایانه ای
 • کلاهبرداری و فیشینگ کارت غیر
 • نقض حق چاپ و علامت تجاری (از جمله دزدی نرم افزار)
 • قمارهای اینترنتی

لازم به ذکر است که اگر به جرائم اینترنتی متهم شده باشید ، تمام گزینه های دفاعی شما توسط وکیل ماهردر این حوزه بررسی خواهد شد. از آنجا که ارتباطات آنلاین اغلب تا حدودی ناشناس هستند ، از اینرو تفسیر جرم های رایانه ای نیز به مراتب دشوارتر و سخت تر می باشد. زیرا بررسی شواهد و مدارک مبتنی بر این نوع جرم ها چون از طریق اینترنت و رایانه انجام می شود ،با کم و کاستی های بسیاری همراه هستندکه البته این تقصیر شما نیست. اما مسئله ای که وجود دارد اینست که ، اگر در مورد اینترنت و رایانه اطلاعات زیادی ندارید، بهتر است امور رایانه ای خود را با کمک یک فرد آگاه و آشنا و قابل اعتماد انجام دهید تا به مشکلاتی از این قبیل (حرائم رایانه ای ) برخورد نکنید. با تمام موارد ذکرشده توصیه میکنیم در هنگام برخورد با مشکلات و جرائم اینترنتی از یک وکیل با تجربه در این حوزه (وکیل جرائم اینترنتی) کمک بگیرید و کارهای خود را به او بسپارید. زیرا شما به تنهایی قادر به انجام امور حقوقی در این مورد بسیار حساس و اساسی نخواهید بود.

وکیل جرائم اینترنتی
وکلا باید بعد از گذراندن دوره های تحصیلی و دانشگاهی در تخصص خود مشغول بکار شوند. وکیل جرائم اینترنتی ، یکی دیگر از شاخه های وکالت می باشد که با توجه به شرایط کنونی جرم های اینترنتی در جوامع امروزی، این شاخه از وکالت دارای بازار کار بسیار پررونقی می باشد. بنابراین اگر در مورد هر نوع جرم رایانه ای پیشرفته تحت بازجویی هستید ، و یا اینکه به واسطه جرائم اینترنتی حقی از شما ضایع شده است حتما با وکلای مدافع با تجربه جرایم سایبری و اینترنتی در ارتباط باشید.
در واقع هنگامی که مدارک مربوط به پرونده جنایی مبتنی بر داده های رایانه ای و روش های تحقیق آنلاین است ، وکلای شما باید برای مقابله با مسائل منحصر به فرد و جدید درگیر شده ، آماده باشند و با تجربیات و همچنین به روزرسانی اطلاعات و قوانین حاکم در این عرصه ، بتوانند بر شرایط فائق آمده و پرونده های در دست اجرا را به نفع احسنت و موفقیت آمیز به پایان ببرند.

مجازات های جرم اینترنتی
در نظر داشته باشید که در بیشتر کشورهای دنیا جرائم اینترنتی یا سایبر به عنوان یک تخلف بسیار مهم شناخته می شوند ، که فرد متهم به این جرم ممکن است به حبس های طولانی و جریمه های بسیار سنگین متهم شود. توجه داشته باشید که در بسیاری از کشورها مجازات برخی از انواع جرایم مرتبط با رایانه می تواند به حبس حداکثر ۲۰ سال نیزمنجر شود. بنابراین بهتر است با احتیاط تمام وارد این حوزه شوید تا مبادا گرفتار جرائم ناخواسته شوید و یا حق مسلم خود را از دست دهید. بهتر است قبل از هر اقدامی جرائم اینترنتی را بشناسید و با مجازات های درنظر گرفته در این حوزه آگاهی داشته باشید. در صورتیکه بدون آگاهی مشکلی دراین عرصه برای شما بوجود آید ، وکیل باتجربه و باهوش در حوزه جرائم اینترنتی می تواند کمک شایانی به شما بکند. بنابراین بهتر است در چنین مواقعی قبل از هرگونه اقدامی با یک وکیل جرادم اینترنتی مشورت کرده و کارهای خود را به او بسپارید.

بارگیری موسیقی غیرقانونی
وقتی مردم به جرایم سایبری فکر می کنند ، اغلب به جرائم جدی و شدید آن فکر می کنند و از مسائل و جرم های به ظاهر کوچک غافل می شوند. یکی از رایج ترین جرایم اینترنتی بارگیری موسیقی به طور غیرقانونی است. مردم اغلب موسیقی و فیلم را با استفاده از نرم افزارها و یا برنامه های به اشتراک گذاری مختلف بارگیری می کنند ، و فکر می کنند استفاده از این نوع نرم افزارها و برنامه های اشتراک گذاری غیرقانونی نیست. غافل از اینکه این خود نوعی تخلف و جرم اینترنتی محسوب می شود و در صورت پیگیری از سمت صاحب اثر ، فرد متخلف از نظر قانونی موجب پیگرد قانونی قرار گرفته و مجازات می شود.
توجه داشته باشید که بارگیری محتوا ( همچون موسیقی) برای استفاده خود یا به منظور توزیع و انتشار آن، بدون خرید محصول ، طبق قانون مجازات های اسلامی سرقت محسوب می شود. همچنین این قانون برای فیلم ها و نرم افزارها نیز اعمال می شود. از اینرو افراد متخلف از طریق مجازات های کیفری می توانند به حبس و یا پرداخت جریمه های سنگین متهم شوند. شایان ذکر است که اگر شما محصول را برای سود پولی یا مالی یا تجاری بارگیری نکرده باشید ، باز هم متهم شناخته می شوید و طبق مجازات های مدنی گاهی اوقات مجبور به پرداخت خسارت های سنگین حقوقی خواهید شد. لازم به ذکر است که این مجازات ها برای کشورهای مختلف متفاوت می باشد.

مراحل کار وکلا در جرائم اینترنتی
با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ، وکلا با جدیدترین پیشرفتهای فن آوری ، نظارتی و قانونی در زمینه جرائم مختلف از جمله جرائم رایانه ای شروع به فعالیت می کنند.
وکلا با پیگیری جرائم و بررسی قوانین مختلف ، درک درستی از موضوع پیدا کرده و می توانند دید درستی درباره ادعای مطرح شده از سمت موکلین خود بدست آورند تا قادر به ادامه پرونده و دسترسی به نتایج مثبت پرونده موجود باشند. آنها جرائم و نوع مجازات های را بررسی می کنند. قوانین را سنجیده و تحقیقات مربوط به دفاع را دنبال می کنند تا در صورت نیاز و در هنگامی که روند دادگاه برعلیه موکل باشد ، بتوانند حق اعتراض و تجدید نظر داشته باشند.
این در حالیست که با افزایش جرم رایانه ای ، نظارت دولت بر رفتار آنلاین به سرعت فراتر رفته و بیشتر شده است و اغلب سؤالات متعددی درباره قانونی بودن روش های جدید مطرح می شود. در بسیاری موارد ، و طبق قوانین حاکم بر جامعه ما ، ماموران دولتی می توانند بدون داشتن حکم جستجو از طریق شبکه های دولتی و سایر روش ها ، به رایانه های افراد مشکوک وارد شده و فایل های آنها را بررسی نمایند. تفسیر دولت برای تلاش به محکوم کردن افراد مشکوک بسیار متفاوت می باشد اما با این حال این روش می تواند تا حدی به نفع فرد مقابل باشد.
از اینرو در بسیاری از موارد وکلا می توانند در شرایطی خاص و با استفاده از موارد مختلف همچون ورود به سیستم فرد بدون اطلاع فرد، از فرصت استفاده کرده و قادر به دفاع از پرونده موکلین خود باشند و برای چندین مرحله پرونده را به جریان بیندازند.

نتیجه گیری
در نهایت ذکر این نکته حائز اهمیت است که با توجه به متفاوت بودن جرائم عصر کنونی و همچنین جرائم رایانه ای و تغییر گاه به گاه قوانین حاکم بر جامعه ، بهتر است در هنگام مواجه با مشکلات احتمالی و ذکر شده از وکیل باتجربه و متخصص در این حوزه کمک بگیرید و کارهای خود را به او بسپارید. وکیل با آگاهی از تمام قوانین ، شما را تا رسیدن به اهدافتان راهنمایی خواهد نمود و اجازه نخواهد داد حقی از شما ضایع شود. زیرا بارها شاهد آن هستیم که افراد به دلیل عدم هزینه های زیاد ، وکیلی برای خود انتخاب نمی کنند و بر این باور هستند که خودشان می توانند از خود دفاع کنند. به همین دلیل دچار مشکلات عدیده ای می شوند. آنها در طی روند پرونده به دلیل ناآگاهی از بعضی قوانین نه تنها حق خود را از دست می دهند بلکه ناچار به پرداخت هزینه ها و جریمه های سنگین نیز می شوند. بنابراین در این مورد بهتر است خصاصت را کنار گذاشته و امور دفاعی و قضایی خود را به یک وکیل باهوش و باتجربه بسپارید تا مشمول ضررهای متعدد نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست