وکیل زمین

وکیل زمین و قانون زمین ، همانطور که از نام آن پیداست ، مجموعه قوانینی است که بر زمین حاکم است . در واقع هر چیزی که به آن متصل باشد ، مانند درختان یا ساختمان ها یا موارد مرتبط با زمین افرادی که در این زمینه قانون کار می کنند وظیفه دارند از اختلافات در مورد امور اراضی مانند حقوق راه و مسائل مرزی دعوا، دفاع کنند. این موارد ممکن است شامل مواردی باشد که صاحبان زمین ، افراد خصوصی یا دولت را درگیر می کند.

چه زمانی مردم با قانون زمین برخورد می کنند؟
تقریبا هر کسی باید حداقل یک‌بار در زندگی خود با برخی عناصر قانون زمین سروکار داشته باشد، چه شما قصد خرید یک خانه را داشته باشید و یا تصمیم بگیرید که یک درخت آویزان همسایه را قطع کنید.به هر حال برخورد با چنین موارد مشابهی بدیهی می باشد.
قانون زمین طی صدها سال تکامل‌یافته است. کار کردن در این زمینه از قانون می‌تواند به طور خاص جالب و تحریک‌کننده باشد. اگر چه پاداش دریافتی از سمت وکالت زمین به اندازه وکالت در امور شرکتی یا تجاری بسیار بالا و سودآور می باشد، به خصوص زمانی که ارزش زمینی که قرار است روی آن کار کنید ، بالا باشد .در واقع خانه بعنوان محل امن هر خانواده به حساب می آید. بنابراین اهمیت کار وکیل زمین به مراتب بیشتر جلوه می نماید.

وکیل زمین

کار وکیل زمین چیست؟
بخش عمده ای از کار وکیل زمین شامل انجام اقدامات ، توافق نامه ها و سوابق ثبت احوال می باشد .وکیل زمین باید به قوانین مربوط به زمین کاملا آگاه باشد تا بتواند از حق موکل های خود دفاع نماید.
وکیل باید به جزئیات توجه کافی داشته باشید و باید بسیار با انگیزه باشید تا بتوانید روی مسیرهای طولانی کاغذ بازی تمرکز کرده و با مقاصد نامشخص افراد درگیر مقابله نماید. در نظر داشته باشید که در طی روند کار، این احتمال وجود دارد که برخی از اختلافات شما را مجبور کند که به عقب برگردید و به اسنادی که صدها سال قدمت دارد مراجعه کرده و درباره حقایق پرونده تصمیم بگیرید.
تحقیق بخش کلیدی این حوزه از قانون است. علاوه بر این، شما اغلب برای تهیه پیش‌نویس اسناد قانونی و برقراری ارتباط با ثبت زمین، به دیگر وکلا و شرکت‌های حقوقی که گاهی اوقات در طرف دیگر کشور، یا حتی جهان واقع شده‌اند، نیاز خواهید داشت.

جزئیات کار وکیل زمین
اگر قصد خرید خانه را دارید ، احتمالاً این گرانترین سرمایه گذاری شما خواهد بود. علاوه بر استفاده از یک وکیل متخصص املاک و زمین ، برای مقابله با روند مذاکره ، لازم است تا اقدام به استخدام وکیل املاک و زمین ، جهت طی شدن روند قانونی کار نمائید.
وکلای املاک و زمین در امور حقوقی مربوط به املاک ، از معاملات فروش گرفته تا اختلافات بین طرفین ، تخصص دارند و شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری خواهند نمود.

وکلا در املاک و مستغلات: یک مرور کلی
بسیاری از شرکت ها نیاز دارند که یک وکیل زمین را در مجموعه خود استخدام نمایند ، هر چند که نیازی هم به آن نداشته باشند.در واقع این کار باعث آسودگی خاطر و همچنین بهره مندی از نیروهای متخصص در زمانهای دلخواه خواهد بود. بنابراین وجود یک وکیل زمین در یک کمپانی و مجموعه حقوقی جزو ضروریات به حساب می آید.
از اینرو یک وکیل متخصص زمین، تمام مدارک را قبل از بسته شدن قرارداد از طرف شما بررسی خواهد کرد و به شما در مورد هر گونه مشکل یا حذفیات در اسناد کمک کرده و درنهایت بهترین مسیر را به شما نشان خواهد داد.

قانون املاک چه مباحثی را پوشش می دهد
قانون املاک و مستغلات شامل خرید و فروش املاک و مستغلات ، به معنی زمین و هر نوع ساختار در آن را شامل می باشد. همچنین موضوعات حقوقی مربوط به هر چیزی را که به املاک یا سازه ها وصل می شود . بنابراین قانون املاک وسایل و لوازم منزل را نیز شامل می شود.
وکلائی که در این شاخه از سیستم حقوقی تخصص دارند ، اطمینان حاصل می کنند که در طی خرید یا فروش املاک ، اقدامات صحیحی انجام می شود. آنها همچنین ممکن است نگران روند و قوانین ملک باشند اما با داشتن تخصص و آشنا بودن به قانون ،در تلاش هستند تا بر شرایط فائق آیند. قانون املاک و زمین همچنین شامل اعمال قوانین ، مالیات بر املاک ، برنامه ریزی املاک ، منطقه بندی و عناوین نیز می باشد

مسئولیت های وکیل زمین
وکیل املاک و زمین برای تهیه و بررسی اسناد مربوط به املاک و مستغلات مانند توافق نامه خرید ، اسناد وام مسکن ، اسناد عنوان و اسناد نقل و انتقال در تلاش است.
یک وکیل املاک و زمین که برای رسیدگی به معامله استخدام می شود ، همیشه در بستن قرارداد حاضر خواهد بود. هنگامی که پول پرداخت‌شده و عنوانی منتقل می‌شود، وکیل آنجا حضور خواهد داشت تا اطمینان حاصل کند که این انتقال قانونی، لازم‌الاجرا، و در بهترین حالت به نفع مشتری می باشد.
در هنگام خرید ملک ، وکیل املاک و زمین ، ممکن است اسناد را تهیه کنند ، بیمه نامه های عنوان را بنویسند ، جستجوی کامل عنوان را در مورد ملک انجام دهند و انتقال وجه برای خرید را انجام دهند.
در مورد اختلافات موجود در املاک و زمین و یا مسائل مربوط به قرارداد وکیل موظف است مشکل بوجود آمده را حل نماید.
یک وکیل زمین می‌تواند نماینده قانونی برای هر کدام از خریداران و یا فروشنده در هنگام نزاع در دادگاه ارائه دهد. وکیل املاک و زمین ، حقایق را از هر دو طرف اختلاف به دست می‌آورد و سعی می‌کند آن‌ها را به یک راه‌حل برساند.

توضیحات شغل وکیل متخصص املاک وزمین
وکیل املاک وکیلی است که در زمینه املاک و مستغلات فعالیت می کند. این نوع وکالت درمورد قوانین و مقررات مربوط به املاک و مستغلات ، از جمله قانون مسکن ، پروژه های توسعه املاک تجاری و مسکونی ، تأمین اعتبار و اجاره املاک و مستغلات ، صندوق های سرمایه گذاری املاک و مستغلات ، فروش زمین ، موضوعات عنوان و جستجوی ملک ، ترتیبات سپردن تفسیری و مشاوره می باشد. مدیریت املاک ، حقوق راه و اختلافات اجاره نامه وکلای داد و ستد معاملات ملکی در مورد معاملات املاک و مستغلات مذاکره و پیش نویس نیز جزو محدوده فعالیت های وکلای زمین است. وکلا در دادخواست املاک و مستغلات رسیدگی به دعاوی ، پرونده های دادگاه و داوری در مورد اختلافات در املاک نیز به صورت گسترده فعالیت دارند.

وظایف شغلی و شرح شغلی وکیل زمین
وکلای کاربری اراضی بر موضوعات حقوقی مرتبط با محیط زیست ، پهنه بندی ، املاک و مستغلات و قوانین مربوطه تمرکز دارند. وکلای زمین منافع قانون گذاران دولتی، گروه‌های حفاظت از حیات وحش ویا توسعه دهندگان شرکت‌ها را شامل می باشد. آن‌ها قانون را مطابق با حقوق مالکیت، توسعه شهری و دسترسی به منابع طبیعی از طریق مشاوره دادن به مشتریان، شرکت در کنفرانس‌های حقوقی و حمایت از نهادهای دولتی انجام می‌دهند.
به عنوان یک وکیل زمین، شما تحقیقات و گزارش‌های مربوط به طرفداری از ادعاهای حقوقی مشتری در مورد استفاده از زمین را انجام خواهید داد.

مشاغل حقوقی – وکیل کاربری اراضی چه کاری انجام می دهد؟
مشاغل حقوقی جزو معدود مشاغلی هستند که با بسیاری از انواع قانون به عنوان قانون استفاده از زمین در تقاطع می باشد. یک وکیل کاربری اراضی در مورد چگونگی استفاده از زمین با املاک و مستغلات ، قانون محیط زیست و اداری و همچنین قانون اساسی قانون اساسی ، سیاست های عمومی و سیاست های اقتصادی سر و کار دارد.

الزامات کار وکیل زمین چیست؟
وکلای آینده نگر باید مهارت های تحلیلی بسیار خوبی داشته باشند. مهارت های ارتباطی بین فردی و فراست برای صحبت های عمومی نیز از ویژگی های اساسی وکیل زمین می باشد. به عنوان یک وکیل ، انجام تحقیقات و نوشتن گزارش ها مستلزم سطح بالایی از توانایی درک مطلب و همچنین مهارت های ارتباط کتبی است که باید دراین مورد نیز تخصص و تجربه کافی داشته باشد.

الزامات آموزشی برای فعالیت در زمینه وکالت زمین
با توجه به حساسیت کاری موجود در زمینه وکالت زمین، و با توجه به شرایط و حقوق و پاداش موجود در این کار ، افراد بسیاری تمایل دارند اینکار را بصورت کاملا حرفه ای و تخصصی دنبال کنند. الزامات آموزشی برای فعالیت در زمینه وکالت زمین ، مستلزم گذراندن دوره های دانشگاهی می باشد. ازاینرو برای وکیل شدن ابتدا باید وارد دانشکده وکالت و حقوق شوید و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشکده حقوق ، در امتحان وکالت که توسط شورای ملی کانون وکلای دادگستری اداره می شود ، قبول شده و امتیاز لازم را کسب نمائید. بعد از آن شما قادر خواهید بود بصورت کاملا تخصصی بعنوان وکیل زمین شروع به فعالیت نمائید.

ضرورت شغل وکالت در حوزه زمین
در نتیجه رقابت بالا برای مشاغل در بین وکلای دارای مجوز، مشمول دارا بودن سطح بالایی از تجربه تخصصی و دانش مقررات زیست محیطی و همچنین قانون املاک و مستغلات می باشد که باید سپری کنند. بسیاری از فرصت‌های شغلی برای اشتغال در بخش وکیل زمین نیازمند داشتن همین تجربه ها و تخصص ها می باشد.

مراکز وکالت غیرانتفاعی
به عنوان دانشجوی حقوق ، ممکن است بخواهید از طریق مراکز تأمین اعتبار دانشگاه یا سایر سازمانهای منطقه ای در وکالت غیرانتفاعی شرکت کنید. وکالت غیرانتفاعی می تواند شما را برای جنبه های مختلف قانون استفاده از اراضی ، از جمله حمایت از قانونگذاری ، مراحل پروانه و دادخواهی آماده کند.

اشتغال موقت و تمایل به جابجایی
وکلای متقاضی برای پیدا کردن یک زمان برای شروع کار وکالتی خود (که کاری بس دشوار و حساس است) ، وارد رقابتی عمیق برای اشتغال تمام وقت در موسسات حقوقی می شوند که ممکن است فرصت هایی برای کسب تجربه با آژانس های مختلف و حتی بین المللی پیدا کنند. نکته ای که وجود دارد اینست که موقعیت های وکلای بی تجربه ممکن است در مناطق خاصی از کشور کمیاب تلقی شود. در واقع انعطاف پذیری و تمایل به جابجایی برای بدست آوردن تجربه و فرصت ها می تواند یک مزیت رقابتی را برای یک وکیل تازه کار در حوزه زمین فراهم نماید.

توصیفاتی درباره وکیل املاک و زمین
گشتن به دنبال یک وکیل با تجربه در مبحث زمین در سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات و تجربه سرمایه بسیار مهم می باشد.
در واقع آماده‌سازی اسناد صندوق املاک و مستغلات ، نماینده سرمایه گذاران سازمانی در بودجه زمین و املاک ، آماده‌سازی توافقات سرمایه‌گذاری مشترک و تجربه عمومی، نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری در معاملات املاک است.
از اینرو وکیل زمین باید حداقل ۲ تا ۶ سال تجربه و تخصص در زمینه سرمایه‌گذاری املاک و زمین و تجربیات مالی و تجربه سرمایه‌گذاری مشترک و تجربه در یک شرکت حقوقی بزرگ را داشته باشید.
وکیل زمین باید دارای تجارب تجاری باشد که بتواند به روابط مشتری و تجربه قابل توجهی در انجام معاملات با حداقل نظارت تبدیل شود. اعتبار علمی برجسته و تجربه شرکت حقوقی برای این کار جزو ضروریات می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست