وکیل شرکت

هر وکیل شرکتی به طور طبیعی به اداره کارهای خود به عنوان یکی از مهم‌ترین واحدهای مدیریتی در شرکت می پردازد ، اما احتمالا این بهترین راه برای مراجعه کردن به بخش حقوقی یک شرکت نیست.وکیل شرکت وظایف خاصی دارد. حال سوالی که پیش می آید اینست که ” مدیر اجرایی شرکت‌ها چه انتظاری از بخش قانون شرکتی دارند؟

مدیر اجرایی شرکت‌ها انتظار دارند که “دپارتمان قانونی و بخش حقوقی بتواند صلاحیت قانونی، ماهر، عینی، حرفه‌ای و عملکرد شایسته را ارائه دهند و در عین حال، یک بخش جدایی‌ناپذیر از یک کسب‌وکار جدید باشد که هم در فعالیت‌های واقعا قانونی و هم در پذیرش بسیاری از تکالیف که اساسا غیر قانونی هستند، دخالت داشته باشد.
بسیاری از وکلای شرکت ترجیح می دهند برای ایجاد یک سرمایه گذاری تجاری به شکایت یک شخص دیگر کمک کنند. وکلای دادگستری که معاملات را در زمینه حقوق شرکت ها یا مالیات ، مالکیت معنوی یا مزایای کارمندان تسهیل می کنند ، بعنوان وکیل شرکت به حساب می آیند. در دنیای تجارت ، وکلای شرکت سعی می کنند معاملات را به روشهایی تنظیم کنند که از دادرسی جلوگیری کنند و حقوق و مسئولیت های همه طرفین را در صورت عدم انجام کاری اشتباه بیان کنند.
بسیاری از شرکت ها هنگام توصیف زمینه های عملی ، از اصطلاحات “معاملاتی” و “شرکت” استفاده می کنند. وكلاي شركت ، معاملات را ترسيم کرده، اسناد را آماده مي كنند و برای معاملات وارد مذاكره مي شوند. وکلای شرکت در جلسات شركت کرده و براي اهداف شرکت برنامه ریزی می کنند. یک وکیل شرکت کار می کند تا اطمینان حاصل کند که مفاد توافق نامه واضح و آشکار است و در آینده مشکلاتی را برای مشتری خود ایجاد نمی کند.

وکیل شرکت

یک وکیل شرکت چه کاری انجام می دهد؟
حقوقدانان شرکتی کسانی هستند که به امور حقوقی و تجاری می پردازند. آنها به شدت به معاملات ، اسناد و مدارك كمك می كنند ، اما ممكن است در سایر مشكلات شركت كه نیاز به حرکات قانونی ، اقدامات و مسائل مربوط به دادگاه وجود دارد، اقدامات مورد نظر را اعمال نمایند.
وکیل شرکت توسط فردی که صاحب کسب و کار است و یا توسط مدیر یک شرکت ، برای اقدامات حقوقی استخدام می شود. این متخصصان حقوقی در معاملات، مسائل مالی، اختلافات اقتصادی و حقوقی، دعوی حقوقی و مسائل دیگر واقف هستند.
آن‌ها تمایل دارند که تجربیات گسترده‌ای در تهیه پیش‌نویس قرارداد، ادغام و تصاحب شرکت، توافقات کارمندی، مذاکرات و اقلام مشابه داشته باشند. همانند دیگر وکلا، برخی از آن‌ها از طریق یک شرکت حقوقی کار می‌کنند و برخی دیگر به طور انحصاری از طریق یک کسب‌وکار استخدام می‌شوند و به نیازهای آن شرکت به طور خاص تمایل دارند.

این متخصصان حقوقی دارای مدرک حقوق هستند و آزمون حقوق وکالت را با تمام حقوق و وظایف، و به همراه سایر نمایندگان حقوقی گذرانده اند.
بسیاری از وکلای شرکت دارای تخصص های تجاری هستند که به بررسی پیش نویس های مدارک برای حامیان مختلف مشاغل و کسب و کار می پردازند . این وکلا حاوی اطلاعات حقوقی و شرایط و ضوابط مربوط به مشاغل مختلف بوده و در انجام آنها بسیار با احتیاط برخورد می کنند. این بدان معناست که آنها غالباً قراردادهایی را ایجاد می کنند که برای کارمندان ، پروژه ها ، سرمایه گذاری ها با سایر شرکت ها و نگرانی های مشابه ضروری است. آنها ممکن است نماینده شخصی در دادگاه باشند که به سازمان متصل باشند ، اما این بسته به اقدامات و فعالیت درون شرکت ممکن است نادر باشد. در نظر داشته باشید که دور نگه داشتن موکلان از دادگاه ها و ایجاد هرج و مرج ، بسیار مهم است . بنابراین لازم است که موکلان را از مذاکرات مختلف و تاکتیک های مختلف برای جلوگیری از لزوم دیده شدن توسط قاضی ، محفوظ دارید.

وظایف و مسئولیت های یک وکیل تجاری
وکلایی که در قانون شرکتی و تجارت تخصص دارند، نسبت به تلاشهای تجاری مسئولیت دارند. این بدان معناست که آنها موظف به کمک به معاملات تجاری و اطمینان از صحت و اعتبار معاملات و ترتیبات صحیح و قانونی هستند.
بسیاری از این وظایف حول تهیه پیش‌نویس قرارداد و تجزیه و تحلیل قراردادها می‌باشد. این می‌تواند شامل ایجاد توافقنامه های عدم توافق، تغییر شرایط در قراردادها با شرکت‌های دیگر و یا بررسی اسناد قانونی برای بررسی نقاط ضعف باشد.
این پرونده ها از اسناد مختلفی که توسط شرکت ها پردازش می شوند از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. برخی از مستندات ممکن است شامل استخدام کارمندان و مزایا یا توافق نامه های غیرقابل رقابت برای اخراج این افراد باشد.
سایر وظایف و مسئولیتها شامل تشکیل دادخواست در دادگاه است و در صورت بروز خطا در شركت ، اقدام به طرح دعوی از طریق دادخواهی می كنیم. این ممکن است به معنای دادخواست علیه یک فرد باشد ، اما بیشتر این ادعاها علیه سایر شرکتهایی است که به دلیل اقدامات مختلفی که توسط سازمانها انجام می شود ، خسارت اقتصادی یا مالی ایجاد کرده اند.
برخی از دعاوی حقوقی علیه شخص مشخصی آغاز شده است که به دنبال جلوگیری از دور كردن مشاغل از خطرهای احتمالی می باشد. این امر می تواند برای جبران خسارت و یا ناپیوستگی بسیار مهم باشد. هدف اصلی یک وکیل شرکت، محافظت و کمک به منافع تجاری است که در آن مشغول به کار هستند.
وکلای شرکت همچنین در مورد وظایف و مسئولیت‌های مسئولان شرکت، مدیران و افراد داخلی مشاوره می‌کنند. همه شرکت‌ها انواع فعالیت‌های شرکتی را به همین روش دسته‌بندی نمی‌کنند. به عنوان مثال ، برخی از شرکت ها ممکن است دارای گروههای عملی جداگانه و غیر انحصاری باشند ، در حالی که برخی دیگر آنها را در مجموعه شرکتهای پیوسته خود قرار می دهند.

سایر تعهدات وکالت تجاری
این نمایندگان حقوقی به غیر از بررسی مستندات برای یک شرکت و تجزیه و تحلیل قراردادها ، وقت زیادی را صرف تحقیق در زمینه دیگر مسائل می کنند. دنیای تجارت و کسب و کار بسیار بزرگ است و درک قوانین همیشه در حال تغییر، اهمیت دارد.
این مقررات حتی در صورت عدم آگاهی مالک نسبت به مقررات قبلی تغییر یافته ، در مورد شرکت اعمال می شود. این بدان معناست که وکیل شرکت موظف است تجارت را از نقض قوانین مختلف باز دارد. همچنین ممکن است وی نیاز به ویرایش گزارش های تجاری ، تماس با دیگر متخصصان و برقراری ارتباط با مقامات مختلف داشته باشد. برای جلوگیری از درگیری و عوارض قانونی ، باید قوانین محلی را بطور گسترده درک کرد.
برخی از اسنادی که از طریق وکلای شرکتی اداره می شود عبارتند از ادغام یک تجارت ، انحلال مشارکت یا خود شرکت ، دستیابی به یک پروژه یا سازمان جدید ، مذاکره با مالک ، تغییر ساختار فرآیندهای داخلی شرکت و حتی هم‌کاری با سایر وکلا در صورت نیاز است.
گاهی اوقات مشتریان، آژانس‌های دولتی و افراد دیگر در امور تجاری دخیل هستند و باید در حوزه قانونی از آنها نگهداری شوند. برخی از روش‌ها نیازمند مذاکرات قراردادهای تجاری یا معاملات تجاری هستند. در برخی موارد، این نمایندگان قانونی شرکت را از ورشکستگی حفظ کرده و تا حد لازم بدهی‌های اعمال شده به شرکت را کاهش می‌دهند.

استخدام وکیل تجاری
زمانی که شرکت نیازهای متنوعی دارد که باید با یک متخصص قانونی آشنا شود، باید یک وکیل شرکتی استخدام شده و روند کارها را به پیش برد. بنابراین وجود یک وکیل شرکت در اینباره بسیار ضروری و مهم است تا اطمینان حاصل شود که بسیاری از تراکنش ها و اقدامات حقوقی محافظت می‌شوند و اسناد موجود معتبر و قانونی هستند.وجود یک وکیل شرکت ممکن است برای جلوگیری از فاجعه و جلوگیری از اقامه دعوی بسیار ضروری باشد.

نقش یک وکیل شرکت
وكلاي شركت و بازرگاني ، متخصص در حقوق شركت و تجارت هستند. آنها اختلافات بین اشخاص حقوقی ، نهادهای قانونی و چگونگی استفاده بهینه از آنها را برای اهداف مختلف درک می کنند. وکلای شرکت همچنین در معاملات مختلفی که ناشی از فعالیتهای تجاری است ، به شرکتها کمک می کنند.
در زمینه ادغام و مالکیت، وکلای شرکت ها ابتدا با نهاد و یا بخش هدف وارد مذاکره می شوند. در نظر داشته باشید که این مذاکره با نوشتن یک تفاهم نامه انجام می شود.
گام بعدی برای وکلای شرکت ها انجام یک کار درست و قانونی در شرکت هدف ونیز ارزیابی میزان بدهی ها و تعهدات حقوقی شرکت مربوطه می باشد. بهتر است بدانید که این بدهی ها معمولا قانونی هستند. با این حال ابزار بدهی ها و مسائل مربوط به کار و دارایی مربوط به مالکیت ، قابل مذاکره و انتقال می باشند.ثبت نام کلیه قراردادهای منعقد شده ، به نمایندگی از شرکت هدف رعایت می شود و وکلای شرکت ها خطرات مربوط به هر یک را ارزیابی می کنند. بسته به ماهیت معامله ، وکلا باید مطابق مقررات ، آگهی های مختلف ادغام را به کمیسیون رقابت ارائه دهند. از اینرو تهیه توافق نامه و همچنین شرایط فروش بر عهده وکیل شرکت می باشد.
علاوه بر این ، وکیل شرکت اغلب قراردادهای مالی مربوط به معامله و نیز هر گونه توافقنامه سپرده را پیش‌نویس خواهند کرد.
هنگامی که تراکنش نهایی شد، وکلای شرکت توافقنامه های سهامداران جدید را پیش‌نویس کرده و در مورد ساختار و یا نوع سهام که باید مطابق با دستور آن‌ها صادر شود، مشاوره خواهند داد. علاوه بر این ، آنها تفاهم نامه قانون جدید شرکت برای تأسیس را تهیه و آماده می كنند و آن را در كمیسیون شركت ها و دارایی های معنوی، به همراه اسنادی كه در مورد تغییر نام شركت هدف، تأثیر می گذارد ، ارائه می كنند.
پس از اتمام این کار، وکیل شرکت در مورد چگونگی تغییر مالکیت بر اموال منقول و غیرمنقول و همچنین درباره امور کار شرکت ، مشاوره خواهد داد.

مهارت‌های کلیدی مورد نیاز برای یک وکیل شرکت چیست؟
اولین مهارت کلیدی که باید وکلای شرکت از آن بهره مند باشند، درک کسب‌وکار و نحوه تناسب معاملات در محدوده معمولی و دوره های مختلف تجارت می باشد.
دومین و مهمترین جنبه قابل درک از مهارت های کلیدی مورد نیاز برای یک وکیل شرکت ، درک متقابل از قانون شرکت است که شامل جنبه های مختلف از جمله قانون جدید شرکت ، عمل رقابتی در شرکت ، قانون حمایت از مصرف کننده و همچنین دانش عمیق اشخاص تجاری می باشد . این نوع وکلا (وکیل شرکت) از مهارت های تهیه پیش نویس بسیار خوبی برخوردار هستند و قادرند بندهایی را در قراردادها برای حداکثر ارزش برای مشتری درج کرده و یا حذف کنند.

چه نوع از وکلای شرکتها موفق خواهند شد؟
وكلاي شركتها در تمام جنبه هاي مربوط به حقوق شركت و نيز درك كامل از نحوه كار و عملکرد شركتها متخصص هستند. در کنار این ویژگی ها ، پیش بینی می شود که وکلای شرکت ها مذاکره کننده و تهیه کننده قراردادهای عالی مربوط به شرکت باشند. همچنین از آنها انتظار می رود که ساعات طولانی کار کنند ، که می توان این نوع کار را جزو کارهای سخت مربوط به وکالت به حساب آورد.

پیشرفت شغلی برای وکیل شرکت به چه شکلی صورت می گیرد؟
محدوده شغلی وکیل شرکت بسیار متنوع می باشد . بگونه ای که این نوع وکلا در جریان تمام عناصر و معاملات حقوقی مربوط به شرکت قرار دارند. از اینرو این وکلا ، درک بسیار خوبی در حوزه های مختلف قانون دارند. بعنوان مثال ، پیشرفت شغلی برای وکیل شرکت با دارابودن حق وکالت در این حوزه ، برای شرکت بزرگی با بیش از ۵ سال سابقه مفید کاری ، حدود دو سال برآور می شود.
لازم به ذکر است که پس از اتمام موفقیت آمیز دوره کاندیداتوری و آزمون های هیئت مدیره ، وکیل شرکت قادر خواهد بود بسته به عملکرد خود و همچنین نیازهای عملیاتی شرکتهای مربوطه خود ، موقعیتی مناسب برای ادامه کار ارائه داده و با شرکت مربوطه بصورت تنگاتنگ همکاری کنند. شایان ذکر است که برای کاندیدا شدن در سمت ارشد و بعد مدیر ، سه تا چهار سال سابقه کار در این حوزه الزامی می باشد.
بهتر است بدانید که در طول این پیشرفت، مسئولیت‌های بیشتری اعم از تحقیق ، مدیریت پروژه و پرسنل به آن‌ها تخصیص داده خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست