وکیل مالیات

رعایت قانون مالیات می تواند برای افراد و مشاغل به ویژه برای افراد دارای منافع در سراسر جهان چالش برانگیز باشد. مشکلات بین مرزی و چند قضایی ، توسط وکلای امور مالیات حل می شوند. وکلا و مشاوران مالیاتی واجد شرایط ، همه دارای قابلیت های بین المللی قابل توجهی هستند .تعدادی از آنها در بیش از یک حوزه قضایی واجد شرایط می باشند.
وکلای مالیات با طیف گسترده ای از افراد ، خانواده ها و شرکت های موفق در زمینه منافع آنها مشغول به کار می باشند.این وکلا برای ارائه مشاوره یکپارچه به مشتریان در منطقه زمانی مخصوص خود ، مناسبترین راه حل ها را بیان می کنند.
با توجه به حساس بودن مسئله مالیات ، وجود یک وکیل حاذق در این حوزه و جهت رفع مشکلات مالیاتی بسیار ضروری می باشد. از اینرو دفاتر مختلف حقوقی و وکالت در نقاط مختلف کشور و دنیا وجود دارد که دارای تخصص های حرفه ای در انواع شاخه های وکالت از جمله مالیات مشغول بکار می باشند.
با ما همراه باشید تا درباره وکیل مالیات اطلاعات کاملی کسب نمائید.

تعریف قانون مالیات
اعمال قانون مالیاتی شامل ارائه مشاوره در مورد ساختار انواع معاملات تجاری ، مذاکره در مورد شرایط آنها و کمک به مشتریان در بحث و مشاجرات مربوط به مالیات ، از جمله مواردی است که ممکن است ناشی از آن معاملات باشد. انواع معاملات تحت پوشش می تواند بسیار متفاوت باشد ، از تشکیل شرکت های جدید ، صندوق ها و سرمایه گذاری های مشترک گرفته تا ادغام و مالکیت ، ارائه اوراق بهادار و تأمین اعتبارات بانکی و حتی تا بازسازی های داخلی و ورشکستگی ها را نیز شامل می باشد.

وکیل مالیات

وظایف وکیل مالیاتی
ساختار یک معامله می تواند به میزان قابل توجهی بر پیامدهای مالیاتی آن تأثیر بگذارد و تغییرات بسیار ناچیز در ساختار یا واقعیت های اساسی می توانند اهمیت مالیاتی عظیمی داشته باشند. وكلاي امور مالياتي این ساختارها را با توجه به عواقب و پیامدهای احتمالی ، در ذهن خود طراحي مي كنند ، ضمن آنكه اهداف تجاري طرفين ، موضوعات زمانبندي و هرگونه ملاحظات حقوقي يا حسابداري را نيز در نظر مي گيرند.
توجه داشته باشید که رفتار مالیاتی برخی از معاملات ، که در آن یک شرکت ، سهام تابعه خود را بین سهامداران خود توزیع می‌کند، ممکن است بسیار پیچیده باشد. بنابراین ضروری است تا وکلای مالیاتی ، به مشتریان در اخذ تاییدیه تراکنش های خود بواسطه یک حکم نامه خصوصی ، استفاده نمایند.
وکلای مالیات همچنین به بررسی و مذاکره درباره شرایط معامله می‌پردازند و اطمینان حاصل می‌کنند که توافق‌های قانونی این معامله را به شیوه‌ای سازگار با ساختار مورد نظر اجرا می‌کنند. این توافقنامه ها بر روابط بین طرفین نیز نظارت دارند. آن‌ها ممکن است به طرفین کمک کنند تا رفتار مالیاتی مورد نظر را درک کنند.

شرح شغل وکیل مالیات
در سراسر جهان بسیاری از کشورها متعهد شده‌اند تا قوانین محرمانه بانکی را بازتعریف کنند تا جرم مالیاتی را کاهش داده و قادر به حمایت ازجرائم مالیاتی دیگر نبوده و یا استانداردهای دقیق تری برای اشتراک اطلاعات در امور مالیاتی اتخاذ کنند. این تغییر به شفافیت بیشتر و به اشتراک گذاری اطلاعات ، باعث افزایش تعداد افرادی که به دنبال فاش کردن درآمدهای قبلی که گزارش نشده اند، شده است.

چه زمانی به وکیل مالیاتی احتیاج دارید؟
حسابداران و وکلای امور مالیاتی می توانند بصورت همزمان مشکل بوجود آمده در کار شما را حل نمایند. بنابراین ارتباط تنگاتنگی بین وکلای امور مالیاتی و حسابدارن وجود دارد. اما اصطلاح وکالت جنبه های مختلفی را شامل می شود. این بدان معنی است که شما علاوه بر درگیری با اعداد ، در حال مبارزه با قانون نیز هستید.
در امور مربوط به حسابداری و مالیاتی ، وکیل مالیات می تواند بهتر از یک حسابدار به شما خدمات دهد. آنها می توانند هر دو رویداد بوجود آمده مشکل ساز را کنترل کرده و به شما در برنامه ریزی و بهبود شرایط در آینده ای نزدیک کمک کنند.
نکته : وکلای مالیات، وکلایی هستند که در زمینه پیچیده و فنی قانون مالیاتی تخصص دارند. آن‌ها بهترین راه برای رسیدگی به مسائل فنی و قانونی مرتبط با وضعیت مالیاتی را به شما ارائه می دهند. یک وکیل می‌تواند بعد از داشتن یک مشکل وارد عمل شود، اما مشاوره با یکی از آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند در وهله اول و قبل از بروز هر گونه مشکل، بتوانید از مشکلات احتمالی جلوگیری نمائید.

الزامات مورد نیاز برای شغل وکالت مالیاتی چیست؟
وکیل مالیاتی باید مدرک فوق لیسانس و یا دکترای خود را از یک دانشگاه معتبرداشته و دارای حداقل الزامات ضروری برای یک کار وکالت باشد.لازم به ذکر است که وکلای مالیات باید علاوه بر این، آموزش‌های پیشرفته تری در قانون مالیاتی داشته باشند. بیشتر وکلای مالیاتی دارای مدرک کارشناسی‌ارشد از قوانین مالیاتی برای ادامه فعالیت تخصصی خود می باشند. این در حالیست که برخی از این وکلای مالیاتی دارای پیشینه حسابداری نیر هستند، اما همه آن‌ها خود را درگیر آماده کردن اظهارنامه‌های مالیاتی نمی‌کنند. تخصص آن‌ها بیشتر بر پیامدهای قانونی شرایط مالیاتی متمرکز است. در نظر داشته باشید ،اگر با یک مشکل پیچیده حسابداری و همچنین یک موضوع حقوقی روبرو هستید ، ممکن است بخواهید به دنبال وکیلی باشید که یک حسابدار عمومی مجاز و یا نماینده رسمی باشد تا شما بتوانید هر دو پایگاه را پوشش دهید. لازم به ذکر است که چنین وکلایی نایاب هستند و انتخاب آنها با هزینه های گران همراه خواهد بود. اما رسیدن به نتیجه های بسیار مثبت از طریق این وکلا بسیار بالاست.

نکات ضروری برای صاحبان املاک و مستغلات:
یکی دیگر از مسائلی که نیاز به داشتن وکیل را ضروری می کند ، مربوط به امور املاک و مستغلات است. در بسیاری مواقع املاک و مستغلات در دست صاحبان ، مشمول هزینه های گزاف مالیاتی می شود که ممکن است صاحب ملک در پی این قضیه ، بسیاری از دارایی خود را از دست بدهد.از اینرو بهترین کار در چنین مواردی اینست که از یک وکیل خبره و متخصص در امور مالیاتی مشاوره و کمک بگیرید.
در نظر داشته باشید اگر صاحب املاک و مستغلات هستید ، سرویس درآمدهای مربوط به اظهارنامه های مالیاتی ، برای بررسی پرونده شما و همچنین رفع مشکلات مالیاتی لازم می باشد. وکیل مالیات با بررسی تمام مدارک موجود و سنجش میزان بازدهی ها دست به کار شده ، و اقدامات لازم را برای حل شدن مسئله مالیاتی موکل خود انجام می دهد.

آسیب های حاصل از عدم پرداخت مالیات
عدم پرداخت مالیات از سمت کمپانی های مختلف موجب بروز مشکلات و اختلالات اساسی در سیستم نظام دولتی می شود . بنابراین با توجه به اهمیت بالای مالیات در بودجه کشوری ، در صورت عدم پرداخت نکردن مالیات ، کمپانی مربوطه مشمول جریمه های سنگین می شود. در نهایت بهتر است در این مورد حتما با یک وکیل مالیات مشورت کنید تا علاوه بر رهایی از جریمه های سنگین و آسیب رساندن به بودجه کشوری ، کمپانی خود را از ضررها و آسیب های احتمالی نجات دهید و با خاطری آسوده به فعالیت خود ادامه دهید.

مشخصات یک وکیل مالیاتی خبره
هر وکیل با توجه به نوع و محدوده فعالیت خود باید دارای خصوصیات و ویژگی های مناسبی باشد تا بتوان از او بعنوان یک وکیل خوب یاد کرد. در ادامه به مشخصات یک وکیل مالیات خوب اشاره خواهیم نمود:

  • آشنایی کامل به امور مالیاتی
  • آشنایی و اطلاعات کامل درباره قوانین حاکم بر امور تامین اجتماعی
  • گذراندن دوره های مربوط به حوزه کاری وکالت (وکیل مالیات)
  • داشتن روحیه کاری بالا ، مستعد بودن و دارابودن انگیزه بالا
  • به روز کردن اطلاعات و معلومات بصورت مکرر و مستمر
  • برخورداری از ارتباطات قوی برای پیشبرد کارها
  • داشتن تخصص کافی در حیطه مالیاتی
  • داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط

معاف از مالیات
گاه مواردی پیش می آید که مجموعه یا سازمانی متحمل هزینه های مالیاتی می شود که قادر به پرداخت آنها نیست.چنین روندی موجب بروز مشکلات متعدد برای مجموعه یا سازمان موردنظر می شود. در چنین شرایطی وکیل مالیات کار خود را آغاز می کند.حال نکته ای که وجود دارد اینست که در بسیاری از این شرایط و به جهت جلوگیری از رکود اقتصادی ، دولت قوانینی را در نظر گرفته است تا از ورشکستگی های احتمالی و هزینه های گزاف که متحمل مجموعه ها و یا سازمان ها می شود ، جلوگیری می کند. قانون معاف از مالیات یکی از آن شرایط بسیار مناسب می باشد که توسط دولت در نظر گرفته شده است. دقت داشته باشید که اینکار تنها بواسطه یک وکیل فعال و آشنا به امور مالیاتی امکان پذیر خواهد بود و فرد به تنهایی نمی تواند اینکار را انجام دهد. بنابراین توصیه می کنیم در چنین شرایطی از وکیل مالیات کمک بگیرید تا او با برخورداری از تجربه و تخصص های کافی در حوزه مالیات ، بتواند از قانون معاف از مالیات استفاده کرده ، و شما و همچنین مجموعه تان را ازمشکلات و خطرات احتمالی نجات دهد. یک وکیل مالیات می تواند به شما در طراحی استراتژی های برنامه ریزی شده کمک کند.

اگر در حال شروع یک تجارت هستید
اگر در حال شروع یک تجارت هستید باید توجه داشته باشید که راه اندازی کسب و کار شما ، همراه با عواقب مالیاتی خواهد بود و هیچ موسسه یا سازمانی از این شرایط مالیاتی مستثنا نخواهد بود. مشاوره حقوقی می‌تواند به شما در مورد ساختار و رفتار مالیاتی شرکت ، از جمله برخی مسائل غیر مالیاتی که ممکن است در نظر گرفته نشود، توصیه های لازم را داشته باشد.
در صورتی که به تجارت بین المللی مشغول شوید ، در رابطه با قراردادها ، رسیدگی مالیاتی و سایر امور حقوقی به کمک نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که کمک یک وکیل مالیاتی در این نوع شرایط می تواند بسیار ارزشمند باشد.

نیاز به وکیل در مواقع برخورد با مسائل قانونی
اگر قصد اقامه دعوی دارید و یا اگر تحت تحقیقات جنایی قرار گرفته اید، یا اگر می‌خواهید به دنبال بررسی مستقلی از پرونده خود در برابر دادگاه مالیاتی باشید، به کمک یک وکیل آگاه و باتجربه نیاز خواهید داشت. شما برای طی کردن روند کاری خود ، به شخصی که آشنا به امور دادگاه باشد ، نیاز خواهید داشت. برخی از وکلای غیر وکیل می‌توانند نماینده مشتریان در دادگاه باشند، اما تقریبا همیشه بهتر است توسط کسی که به خوبی در قانون آشنا است، نمایش داده شود.
نکته : نیاز به وکیل مالیاتی در مورد ارتکاب کلاهبرداری مالیاتی صادق است ، مانند دانستن مطالبه کسر یا اعتبار که حقی درباره آنها ندارید.

سؤالاتی که از یک وکیل مالیات پرسیده می شود:
در اینجا چند سؤال وجود دارد که هنگام آغاز ملاقات با یک وکیل از آنها پرسیده می شود:
آیا آنها دارای تخصص حرفه ای هستند؟
آنها در کدام حوزه قانون مالیات تخصص دارند؟
وکالت چقدر هزینه می کند؟
اگر وکیل شخصاً نمی تواند به شما کمک کند ، آیا می توانید به وکیل مالیات دیگری مراجعه کنید که شاید با نوع مشکل شما بیشتر آشنا باشد؟
پرسیدن چنین سوالاتی و دست یافتن به پاسخ های منطقی و درست ، می تواند تا حد قابل ملاحظه ای روند کاری شما را ساده تر نماید.

کمک حقوقی رایگان و کم‌هزینه
توجه داشته باشید که موسسات مالیاتی، کمک‌های حقوقی نیمه رایگان یا رایگان به مالیات دهندگان کم‌درآمد در بسیاری از کشورهای دنیا ارائه می دهند.این در حالیست که چنین شرطی در بعضی از کشورها انجام نمی شود. اما در بیشتر مواقع و تحت حمایت دولت و یا کمپانی های سرمایه گذاری مختلف و به جهت کمک به کمپانی و یا شرکت خاص و به جهت جلوگیری از بیکاری عده ای ، این کار در اکثر ایالت ها و کشورها انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست