وکیل نظامی

وکیل نظامی یکی دیگر از شغل های مهم وکالت است که بدنبال خدمت به کشور می باشند. وکیل نظامی همواره در تلاش است تا خدماتی ارزنده برای ملت و کشور خود به ارمغان آورد. وکیل نظامی یکی دیگر از شاخه های حقوقی ارتش است که به عدالت نظامی و قوانین نظامی مربوط می شود. وکیل نظامی با استفاده از قانون یکسان عدالت نظامی از پرسنل ارتش دفاع و در صورت نیاز پرسنل نظامی را موجب پیگرد قانونی قرار می دهند. وکلای زیادی که مدت زمان طولانی در سپاه مشغول بوده و دارای سالها تجربه هستند ، اغلب در این حرفه و در دادگاه های نظامی و تحقیق بعنوان وکیل نظامی شناخته می شوند .

چگونه می‌توان بعنوان وکیل نظامی مشغول بکار شد
دو مسیر اصلی برای پیوستن به وکیل نظامی وجود دارد. اولی مربوط به دانشجویان قانون است که پس از تکمیل دانشکده حقوق بعنوان وکیل نظامی در موسسه حقوقی درخواست کار می دهند. متقاضیان باید امتحان وکالت را گذرانده باشند و باید آمادگی لازم برای کار بعنوان وکیل نظامی را داشته باشند. راه دوم برای وکلای دارای مجوز و با تجربه جهت پیوستن به نیروهای مسلح است. چنین کاندیداهایی برای وکالت باید به همین ترتیب وارد شغل وکیل نظامی شوند.

شرح شغل وکیل نظامی
عدالت نظامی بعنوان یکی از با اهمیت ترین شاخه های وکالت می باشد که حقوق اعضای خدمت در بالاترین حد نگه داشته شده است. شغل یک وکیل نظامی در وظایف روزانه همانند یک وکیل غیرنظامی (دیگر وکلا) است. وکلای نظامی طیف وسیعی از مسائل قانونی از جمله قانون بین‌المللی، قانون عملیات، قانون محیط‌زیست و همچنین مسائل نظامی و غیرنظامی را اداره می‌کنند. وکلای نظامی از آماده سازی دادگاه تا اقدامات پس از محاکمه ، مشاوره های مناسبی ارائه می دهند.

ویژگی هایی که یک وکیل نظامی باید داشته باشد:

 • توانایی صحبت کردن موثر در ملا عام
 • توانایی نوشتن به وضوح و اختصار
 • توجه به جزئیات
 • علاقه به کار کردن و تحقیق در مورد مفاهیم قانونی
 • حساسیت به نیازهای دیگران
 • وظایف وکلای نظامی
 • تدوین سیاست های قانونی .
 • مشاوره و تهیه برنامه هایی برای عملکرد و اجرای اساسنامه ، دستورالعمل های اجرایی و بخشنامه ها.
 • حفظ ارتباط با کانون های وکلای دیگر برای پیگیری روند قانونی فعلی .
 • مشاوره و اقدامات قانونی پس از محاکمه ، برای تهیه مجوز .
 • نمایندگی دادرسی مدنی قبل از دادگاه های قضایی و اداری.
 • حضوربه عنوان مشاور دادگاه در دادگاههای عمومی و ویژه – نظامی و مشاوره تجدیدنظر .
 • برگزاری دوره های حقوقی ، آموزش پرسنل در دادرسی های نظامی و مسائل حقوقی.
 • تفسیر تصمیمات دادگاه ، قوانین و عقاید .
 • مطرح کردن پرونده ها قبل از دادگاه تجدیدنظر نظامی
 • کمک به شاهدان در جلسات دادرسی.
 • ارائه مشاوره حقوقی حرفه‌ای به پرسنل نظامی و وابستگان آن‌ها.
 • پیش‌نویس اسناد حقوقی مانند وصیت‌نامه، وکالت وکیل دادگستری و سایر اسناد متفرقه که در صورت اقامه دعوی قانونی مورد نیاز است.
 • اعمال پیگرد قانونی و یا دفاع از اشخاصی که توسط دادگاه‌های ویژه یا دادگاه نظامی محاکمه می‌شوند.
 • ارائه مشاوره حقوقی درمورد موضوعاتی از جمله قانون بین الملل ، قانون عملیات ، خرید ، مطالبات ، حقوق محیط زیست ، مسائل مربوط به پرسنل نظامی و غیرنظامی ، ثبت اختراعات ، دادرسی ، امور نظامی ، کمک های حقوقی و قانون پیشگیری ، مالیات ها و امور حقوقی متفقین.
 • آماده‌سازی و ارائه مشاوره حقوقی و نظرات در مورد موضوعات مربوط به تفسیر قوانین، دستورالعمل، وضعیت، حقوق، مسئولیت‌ها و وظایف پرسنل، از جمله هشدار ، توبیخ ، تنبیه مشروط، و مشاوره پیش از محاکمه قانونی در دادگاه‌های آینده.

وکیل نظامی

تجربیات وکیل نظامی
وکیل نظامی در سراسر جهان در تحقیقات جنایی نظامی و بررسی موارد قانونی و سایر امور نظامی ، قضایی و اداری مشغول بکار می باشد. عمل وکیل نظامی به دفاع كیفری و قوانین نظامی اختصاص دارد و محدوده فعالیت آنها در موارد و مشکلات مربوط به سربازان ، ملوانان ، تفنگداران دریایی ، نیروی هوایی و نگهبانان ساحلی می باشد.

دفاع از حقوق شما با استفاده از یک وکیل نظامی خبره
توجه داشته باشید شغل وکیل نظامی در رده مشاغل گسترده ای از وکلا قرار دارد که بسیار حساس بوده و بر زندگی و حرفه شما بسیار تاثیرگذار می باشد.
اگر برای محافظت از حقوق خود در مورد مسائل نظامی به یک وکیل باتجربه و تهاجمی احتیاج دارید .توصیه می کنیم حتما از یک وکیل نظامی در اینباره کمک بگیرید. خواه این مسائل برای تحقیقات قبل از بازجویی ، توبیخ ، هیئت تفکیک اداری ، دادگاه نظامی و یا سایر رویه های نظامی باشد. همچنین اگر برای تصحیح سوابق، اقدامات انضباطی و یا توبیخ نظامی به وکیل متخصص احتیاج دارید ، بهتر است با یک وکیل نظامی وارد مذاکره شده و کارهای خود را پیش ببرید.
در نظر داشته باشید که ارتش دارایی های عظیمی را به نیروهای خود تحمیل می کند که درصورت عدم رعایت این حقوق توسط فرد موردنظر ممکن است وی با تحقیق ، تعقیب و پیگرد قانونی روبرو شود ، و سپس فرد را برای هرگونه عوامل غیرقانونی و نامناسب مجازات می کند. به همین ترتیب ، به شما توصیه می شود که مدافع نیرویی باشید که از حقوق شما محافظت کند و برای منافع شما بجنگد. از اینرو یک وکیل نظامی باتجربه و ماهر می تواند شما را در رسیدن به اهدافتان کمک نماید.

توصیف شغل برای وکلای نظامی
نشان دادن مشتریان در دادرسی جنایی و مدنی و دیگر روندهای قانونی، تهیه اسناد قانونی، یا مدیریت و یا مشاوره دادن به مشتریان در معاملات قانونی جزو توصیفات شغلی برای وکلای نظامی می باشد. از اینرو ممکن است وکیل نظامی در یک منطقه واحد تخصص داشته باشد و یا ممکن است به طور گسترده در حوزه‌های قانونی بسیاری عمل کند.

آیا در مورد قانون نظامی به کمک نیاز دارید؟
اگر شما یک نظامی با وظیفه فعال هستید ، از نیروهای محافظ نظامی یا افراد سابق نظامی با وضعیت “جانباز” هستید ، یک وکیل دادگستری نظامی می تواند در امور حقوقی شما کمک کند. از یک وکیل نظامی محلی استفاده کنید تا به شما در مواردی مانند دادرسی دادگاه های نظامی براساس آیین نامه یکنواخت عدالت نظامی و حقوقی ، استخدام مجدد از پرسنل ارتش ذخیره که به وظیفه فعال فراخوانده شده اند ، کمک کند.
معیارهای مناسب برای انتخاب یک وکیل نظامی خوب چیست؟

موارد زیر را در انتخاب وکیل متخصص در نظر بگیرید:

میزان راحتی
آیا می توانید اطلاعات شخصی خود را برای وکیل بازگو کنید؟ آیا وکیل به حل مسئله شما علاقه دارد؟

اعتبارنامه ها
سابقه کاری وکیل چند سال است؟ آیا وکیل مربوطه روی سایر موارد مشابه پرونده شما کار کرده است؟

هزینه
هزینه وکالت چگونه تنظیم می شود یعنی هزینه بر حسب ساعت می باشد یا پروژه؟ آیا وکیل می تواند هزینه پرونده شما را تخمین بزند؟

شهر
آیا دفتر وکالت وکیل مربوطه نزدیک به محل زندگی شما و در شهر شما واقع شده است؟
قبل از استخدام وکیل نظامی چه مواردی را باید بررسی کنیم؟
همیشه ایده خوبی است که قبل از استخدام وکیل خود تحقیق کنید. هر موسسه حقوقی دارای یک سازمان انضباطی است که وکلا ، مجوزهای آنها و شکایات موکلین را تحت نظر قرار می دهد. در واقع با تحقیق در زمینه وکالت می توانید:
اطمینان حاصل کنید که وکیل در حال حاضر دارای مجوز فعالیت می باشد.
در صورت وجود ، از سابقه تاریخی انضباطی وکیل خود اطلاعاتی بدست آورید.
تعیین جدی بودن شکایات و یا مواردی که می تواند از حق الزحمه حقوق تاخیر برخوردار باشد تا موارد جدی تر که نیاز به اقدامات انضباطی دارند ، را در برگیرد.
مهارت های لازم برای وکیل نظامی

مهارت هایی که یک وکیل برای ادامه کارهای خود باید داشته باشد به شرح زیر می باشد:
صحبت کردن – گفتگو با دیگران برای انتقال اطلاعات به طور مؤثر.
گوش دادن بصورت دقیق – توجه کامل به آنچه دیگران می گویند ، وقت لازم برای درک نکات مورد نظر ، پرسیدن سوالات در حد مناسب و قطع نکردن ارتباط در مواقع نامناسب.
درک مطلب – درک جملات و پاراگرافهای نوشتاری در اسناد مربوط به کار.
تفکر انتقادی – استفاده از منطق و استدلال برای شناسایی نقاط قوت و ضعف راه حل های جایگزین ، نتیجه گیری یا رویکردهای مربوط به مشکلات.
حل مسئله پیچیده – شناسایی مشکلات پیچیده و بررسی اطلاعات مربوط به توسعه و ارزیابی گزینه ها و اجرای راه حل ها.
داوری و تصمیم گیری – با توجه به هزینه های نسبی و مزایای اقدامات بالقوه برای انتخاب مناسب ترین مورد.
ترغیب – ترغیب دیگران به تغییر نظر یا رفتار خود.
مذاکره – جمع کردن دیگران و تلاش برای پایان دادن به اختلافات.
نوشتن – برقراری ارتباط مؤثر در نوشتن متناسب با نیاز مخاطبان.
یادگیری فعال – درک پیامدهای اطلاعات جدید برای حل مسئله و تصمیم گیری فعلی و آینده.
مدیریت زمان – مدیریت زمان شخصی خود و زمان دیگران.
ادراک اجتماعی – آگاهی از واکنش دیگران و درک درست از شیوه ی واکنش آنها.
آموزش – به دیگران یاد دهید که چگونه کاری انجام دهند.
سرویس دهی – به طور فعال به دنبال راه هایی برای کمک به مردم باشند.
استراتژی های یادگیری – انتخاب و استفاده از روشهای آموزشی و یا آموزش مناسب برای انواع وضعیت ها همراه با یادگیری یا آموزش موارد جدید.
ارزیابی سیستم ها – شناسایی اقدامات یا شاخص های عملکرد سیستم و اقدامات لازم برای بهبود یا عملکرد درست ، نسبت به اهداف سیستم.
مدیریت منابع پرسنلی – ایجاد انگیزه ، توسعه و هدایت افراد در هنگام کار ، شناسایی بهترین افراد برای کار.
تجزیه و تحلیل عملیات – تجزیه و تحلیل نیازها برای ایجاد یک طرح

دانش لازم برای وکالت چیست؟
یک وکیل باید دارای دانش لازم برای شغل وکالت باشد. برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر می باشد:
قانون و دولت – آگاهی از قوانین ، آیین نامه های قانونی ، رویه های دادگاه ، موارد قانونی ، آیین نامه های دولت ، دستورالعمل های اجرایی ، قوانین آژانس ها و روند سیاسی دموکراتیک.
زبان انگلیسی – آگاهی از ساختار و محتوای زبان انگلیسی از جمله معنی و هجی کلمات ، قوانین ترکیب و دستور زبان.
خدمات مشتری و خدمات شخصی – دانش اصولی و فرآیندهای ارائه خدمات به مشتری و خدمات شخصی. این خدمات شامل ارزیابی نیازهای مشتری ، رعایت استانداردهای کیفیت برای خدمات و همچنین ارزیابی رضایت مشتری است.
مدیریت – آگاهی از اصول تجاری و مدیریتی درگیر در برنامه ریزی استراتژیک ، تخصیص منابع ، مدل سازی منابع انسانی ، تکنیک رهبری ، روش های تولید و هماهنگی مردم و منابع.
پرسنل و منابع انسانی – آگاهی از اصول و رویه های مربوط به استخدام پرسنل ، انتخاب ، آموزش ، جبران مزایا و مزایا ، روابط کار و مذاکره و سیستم های اطلاعاتی پرسنل.
رایانه ها و الکترونیک – دانش در بورد های مدار ، پردازنده ها ، تراشه ها ، تجهیزات الکترونیکی و سخت افزار و نرم افزار رایانه ای ، از جمله برنامه ها و برنامه نویسی.
اقتصاد و حسابداری – آگاهی از اصول و شیوه های اقتصادی و حسابداری ، بازارهای مالی ، بانکداری و تحلیل و گزارش داده های مالی.
آموزش و پرورش – آگاهی از اصول و روش های طراحی برنامه درسی و آموزش ، آموزش افراد و گروه ها و سنجش تأثیرات آموزشی.
ارتباطات و رسانه ها – دانش در تولید رسانه ، ارتباطات و روشهای انتشار. این موارد شامل روش های جایگزین برای اطلاع رسانی و سرگرمی از طریق رسانه های نوشتاری ، شفاهی و تصویری است.
ریاضیات – دانش حساب ، جبر ، هندسه ، حساب ، آمار و کاربردهای آنها.
شیوه های کار وکالت
تفکر تحلیلی – شغل وکالت نیازمند تجزیه و تحلیل اطلاعات و استفاده از منطق برای پرداختن به مسائل و مشکلات مربوط به کار است.
قابل اعتماد بودن – شغل وکالت نیاز به اطمینان ، مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس و انجام تعهدات دارد.
صداقت – شغل وکالت نیاز به صداقت و اخلاق دارد.
توجه به جزئیات – شغل وکالت نیاز دارد که در انجام وظایف کاری ، در مورد جزئیات و تفصیل دقیق باشید.
تحمل استرس – شغل وکالت نیاز به پذیرش انتقاد و برخورد آرام و مؤثر با موقعیتهای استرس زا دارد.
ابتکار عمل – شغل وکالت به مسئولیت پذیری نیاز دارد.
خودکنترلی – شغل وکالت به حفظ آرامش ، کنترل احساسات ، کنترل عصبانیت و پرهیز از رفتار پرخاشگرانه ، حتی در شرایط بسیار دشوار نیاز دارد.
دستاورد / تلاش – شغل وکالت مستلزم ایجاد اهداف شخصی برای دستیابی و حفظ اهداف موفقیت آمیز و تلاش در جهت انجام وظایف است.
ماندگاری – شغل وکالت در مواجهه با موانع نیاز به پشتکار دارد.
انطباق پذیری یا انعطاف پذیری – شغل وکالت نیاز به باز بودن برای تغییر (مثبت یا منفی) و تنوع قابل توجهی در محیط کار دارد.
همکاری – شغل وکالت به این نیاطمند است که یک نگرش دوستانه و تعاونی از خود نشان دهید.
استقلال – شغل وکالت مستلزم ایجاد روش های شخصی برای انجام کارها ، هدایت خود با نظارت ناچیز و اندک است .
نگرانی دیگران – شغل وکالت به حساسیت ها ، احساسات دیگران و درک درست از شرایط طرف مقابل ارتباط مستقیم دارد.
رهبری – شغل وکالت نیازمند یک رهبری همه جانبه ، مسئولیت پذیری و ارائه نظرات و راهنمایی ها مربوطه دارد.
جهت گیری اجتماعی – شغل وکالت مستلزم اهمیت دادن به کار با دیگران در ارتباط با شغل مورد نظر است. نوآوری – شغل وکالت نیاز به خلاقیت و تفکر جایگزین برای ایجاد ایده های جدید و پاسخ به مشکلات مربوط به کار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست